Par Kyokushinkai
Kyokushin (極真) ir karatē stils, kura izcelsme ir Japāna. Tā izveidotajs ir Masutatsu Ojama, kurš radīja pilna kontakta karatē stilu. Tā pamatā ir sevis pilnveidošanas, disciplīnas un smagu treniņu filozofijā.
KYokuSHin izveidotājs
Masutatsu Ojama (大山 倍達), dzimis Čoi Jung-ej, Korejā, kas tobrīd atradās Japānas imperijas okupētajā teritorijā, 1923. gada 27. jūlijā. Ojama lielāko dzīves daļu pavadīja Japānā un mira ar plaušu vēzi 1994. gada 26. aprīlī Tokijā. Plašāk pazīstams kā Mas Ojama un ir izveidojis Kjokušin karatē, kas tiek uzskatīts par pirmo un ietekmīgāko pilna kontakta karatē stilu.



Kjokušin izveidošana
Sākotnēji Masutatsu Ojama atvēra savu pirmo oficiālo dodžo — Ojama Dodžo — 1953. gadā nelielā ēkā pie Rikkjo universitātes, lai mācītu Godžo-rju tradicionālo karatē stilu. Pēc tam Ojama karatē teorija novirzījās no Godžo-rju un viņš izveidoja savu stilu. Ta pamatā tika likti paņēmieni, kas uzlaboja spējas reālajā cīņā. Kumite noteikumos tika paredzēts, ka sitieni ar roku vai spērieni ar kāju sasniedz pretnieka ķermeni, nevis tikai iezīmē trāpījumu. Tā bija atšķirībā no citām karatē skolām tajā laikā. Lai izplatītu stilu, nākamo desmit gadu laikā Ojama izveidoja savu organizāciju un demonstrēja savu karatē visā pasaulē.
Ap 1956. gadu Ojama savu skolu pārdēvēja par “Ojama Dodžo”. Dojo darbības sākumā Ojama neuzņēmās pienākumu mācīt jaunākos studentus. Tā vietā Eidži Jasuda (šotokana skolotājs no Gakušuinas universitātes karatedo kluba), Masaši Išbaši, Ičiro Minamimoto (abi Godžo-rju praktizētāji no Nihonas universitātes Karatedo kluba) un citi, mācīja jaunpienācējus.
1959. gada 6. decembrī Hirofumi Okada bija pirmais sportists, kurš praktizēja Oyama Dojo, un kuram tika piešķirta melnā josta (pirmais dans), un tika iekļauts kā pirmā Kyokushin Kaikan oficiālajā reģistrā.
Par augstāko pārbaudījumu tika uzskatīts pārbaudījums kumite ar 100 cilvēkiem (Hjakunin kumite). Pirmais šo pārbaudījumu veica Stīvs Arneils.
1964. gada aprīlī Mass Ojama nodibināja “Starptautisko karatē organizāciju Kyokushin kaikan” (parasti saīsināti kā IKO vai IKOK) Kyokushin stipendiju fonda paspārnē. Pēc dibināšanas Eisaku Sato darbojās kā priekšsēdētājs, bet Matsuhei Mori kā priekšsēdētāja vietnieks. Ojama daudz strādāja pie organizācijas izplešanās. Tā paša gada jūnijā tika pabeigta galvenā mītne dojo (vēlāk ģenerālštābs) Ikebukuro, Tošimā, Tokijā.
Ojama izvēlējās instruktorus, kuriem piemita prasmes mārketingā un jaunu dalībnieku piesaistē. Šos instruktorus viņš sūtīja atvērt jaunus dodžo. Instruktori brauca uz citām pilsētām un demonstrēja savas karatē prasmes publiskās vietās. Pēc tam no mutes mutē izplatījās ziņas par šiem notikumiem, līdz dodžo bija savākts apmācāmo kodols. Kyokushin centās paplašināties sazinoties ar citu cīņas mākslu praktizētājiem, mijiedarboties ar citām grupām, piedaloties arī citu stilu sacensībās, veica citu cīņas mākslu tehnikas asimilāciju.


Ojama arī nosūtīja instruktorus uz citām valstīm, piemēram, Nīderlandi (Kendzi Kurosaki), Austrāliju (Mamoru Kaneko un Šigeo Kato), ASV (Mijuki Miura, Tadaši Nakamura, Šigeru Ojama un Jasuhiko Ojama), Lielbritāniju Bobu Bultonu, vēlāk pievienojās arī (Stīvs Ārneils), Kanādu Tatsuji Nakamura un Brazīliju Seidži Isobe, lai tādā pašā veidā izplatītu Kyokushinu. Daudzi skolnieki, tostarp Stīvs Ārneils, Džons Blūmings un Hovards Kolinss, devās uz Japānu, lai trenētos tieši pie Ojamas. Kyokushins centās veidot ciešu saikni ar VIP personām un slavenībām, koncentrējoties uz masu mediju stratēģiju, lai palielinātu fanu skaitu un iegūtu studentus.
1969. gadā Ojama sarīkoja pirmo visas Japānas pilna kontakta karatē atklāto čempionātu, un par pirmo čempionu kļuva Terutomo Jamazaki. Visas Japānas čempionāti ir notikuši katru gadu. 1975. gadā Tokijā notika pirmais pasaules pilna kontakta karatē atklātais čempionāts.
Vēl esot dzīvam, Ojama panāca, ka katrā prefektūrā tika izveidotas Kyokushin filiāles. Kopumā tika izveidotas vairāk kā 1000 oficiālu dodžo 123 valstīs visā pasaulē ar 12 miljonu dalībniekiem.
Pēc Mas Ojama nāves 1994. gada 24. aprīlī no plaušu vēža, visa viņa mūža laikā būvētā organizācija sadalījās daudzās mazākās un turpina arī šobrīd rasties jaunas.

Kjokušin FILOZOFIJA
Izveidojot Starptautisko karatē organizāciju (Kyokushinkaikan), Ojama ir nodrfinējis arī Kjokušikai filozofiskos aspektus. Viņš uzskatīja, ka karatē nodarbības ir paredzētas, lai veidotu raksturu, trenētu prātu un ķermeni un kļūtu par sabiedrības locekļiem, kas sniedz ieguldījumu tajā. Sosai Mas Ojama uzskatīja, ka vajadzētu “turēt zemu galvu (pieticība), acis augstu (ambiciozitāti), muti ciet (pacietība) un balstīties uz augstākajiem spēkiem un mācīties no .”
Mēs neveicinām un nepraktizējam diskrimināciju vai aizspriedumus pēc etniskās piederības, rases, tautības, politikas, filozofijas, reliģijas, dzimuma vai vecuma dēļ. Turklāt mēs atzīstam, ka ikvienam ir vienādas tiesības. Mūsu lielākā tiekšanās ir starptautiska draudzība un miers pasaulē.
“Mūsu karatē sirds ir īsta cīņa.
Bez īstas cīņas nevar būt pierādījumu.
Bez pierādījumiem nav uzticības.
Bez uzticības nav cieņas.
Tā ir definīcija cīņas mākslas pasaulē.”
Kā kļūt par federācijas biedru?
Par Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas biedru, var kļūt ikviens Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēts karatē klubs/biedrība, kas atbilst federācijas statūtu prasībām.