LKKF Vēsture

Federācijas vēsture aizsākās ar to, ka 1990. gadā šihan Vladimirs Lavrinovics (5. dans) uzsāka Kyokushinkai karatē treniņus. 1994. gadā pie viņa sāka trenēties dēls sensei Mareks Lavrinovičs (4. dans). Lai popularizētu Kyokušinkai karatē šihan Lavrinovičs veidoja vairākus klubus Rīgā un Kurzemē. Brīdī, kad viņš pats nonāca Kyokushinkai karatē Eiropas čempionatā saskārās ar sķēršļiem, kurus nebija iespējams risināt klubu līmenī.  Tādēļ 2001. gadā tika nolemts veidot klubu apvienību – federāciju, kas pārstāvētu visus klubus un Latvijas Kyokushin kustību kopumā.

Pēc Mas Ojama nāves, kad sadalījās Starptautiskā Kyokushin Organizācija  (IKO), pasaulē radās daudzas mazākas. Viena no tām bija IKO-2, kuru 2001. gadā uzņēmās vadīt daihjo Kendži Midori (8. dans) un, kuru pārdēvēja par Pasaules Karatē Organizācija – Šinkjokušin (WKO – Shinkyokushin). LKKF valdes sēdē tika lemts doties kopīgā ceļā ar šo oragnizāciju. Kopš tā brīža šihan Lavrinovičs ir WKO Shinkyokushin filiāles vadītājs Latvijā.

Pastāvēšanas laikā federācija ir izveidojusi plašu attiecību tīklu ar Kyokushinkai karatē organizācijām visā Eiropā un pasaulē. Sportisti regulāri dodas uz citām valstīm piedaloties sacensībās ar augstiem panākumiem. Federācijas augstākie sasniegumi ir U16 Eiropas čempiona tituls. Īpaši cieša sadarbība ir ar Lietuvas Kyokushinkai karatē federāciju. 2024. gada Kabami Biraki svinībās Kauņā, kuru atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Japānas vēstnieks Lietuvā Tetsu Ozaki ar kundzi, LKKF prezidentam šihan Vladimiram Lavrinovičam un valdes loceklim sensei Marekam Lavrinovičam tika pasniegti pateicības raksti par ilggadējo sadarbību.

Uz doto brīdi Latvijas Kyokushinkai karatē do federācija ir skaitliski lielākā kontakta karatē organizācija Latvijā pārstāvot vairāk kā 300 biedrus no 5 klubiem. Šobrīd klubi ir atrodami Tukumā, Kandavā, Engurē, Smārdē un Talsos. Jau tuvākajā laikā ir paredzama jaunu klubu dibināšana un paplašināšanās. Tas notiek pateicoties aktīvam sensei Mareka Lavrinoviča darbam, kuru vinš dara pārņemot organizācijas vadības stafeti no sava tēva.

Vēstures mirkļi

Trešais Latvijas Kyokushinkai karatē čempionāts Tukumā, 2003. gads

Trešais Latvijas Kyokushinkai karatē čempionāts Tukumā, 2003. gads

Kā kļūt par federācijas biedru?

Par Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas biedru, var kļūt ikviens Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēts karatē klubs/biedrība, kas atbilst federācijas statūtu prasībām.