Kjokušin organizācijas pasaulē
Masutatsu Ojama 1964. gadā dibināja Kjokušin Kaikan, jeb Starptautisko karatē organizāciju (International Karate Oragnization- IKO). Pastāvēšanas laikā ta kļuva par ietekmīgāko cīņas mākslas organizāciju pasaulē. Savā kulminācijā 1990.-to gadu sākumā, katrā Japānas prefektūrā tika izveidotas filiāles, vairāk nekā 1000 oficiālu dodžo. Organizācijas pārstavniecības atradās 123 valstīs visā pasaulē ar 12 miljoniem dalībnieku.
Pēc Masutatsu Ojama nāves 1994. gadā, Kjokušin Kaikan piedzīvoja šķelšanos.
IKO Kyokushinkaikan / Kyokushin Matsui Group (IKO-1)
Tikai dažas dienas pirms viņa aiziešanas mūžībā Šokeju Matsui (toreiz 5. dans) Sosai testamentā nosauca par savu pēcteci. Daudzi Ojamas līdzgaitnieki apšaubīja, kāpēc kāds, kurš ir jaunāks par daudziem citiem vecāka gadagājuma locekļiem – Matsui tajā laikā bija tikai 39 gadi – tika iecelts par atbildīgo. Šie jautājumi cita starpā noveda pie testamenta apstrīdēšanas un vēlāk tas tika atzīts par spēkā neesošu Japānas tiesās. Kopš tā laika daudzi augsta līmeņa Ojamas mācekļi aizgāja no IKO-1, lai izveidotu savu organizāciju. Šī iemesla dēļ IKO-1 zaudēja lielu daļu savas kādreizējās ietekmes. Lai to saprastu, atliek vien apskatīt Kjokušin pasaules čemiponāta sarakstus no citām organizācijām. 5. Kjokušinkai Pasaules čempionatā (1991. gadā) startēja dalībnieki no 105 valstīm. 2019. gada IKO-1 Pasaules čempionātā bija karatekas tikai no 38 valstīm. Salīdzinājumam, WKO- Šinkjokušin Pasaules čempionātā tajā pašā gadā piedalījās karatekas no 71 valsts. IKO-1 ir arī pazīstama Kjokušin aprindās ar atteikšanos sadarboties vai atzīt citas organizācijas, uzskatot tās par neleģitīmām. Dibinātājs un pašreizējais izpilddirektors ir Kančo Šokejs Matsui (8. dans). Starptautiskās komitejas priekšsēdētājs ir Šihans Juzo Goda (9. dans), komitejas locekļi ir arī Seidži Isobe (8. dans) no Brazīlijas, Kenijs Uitenbogārds (8. dans) no Dienvidāfrikas un Katsuhito Gorai (7. dans) no ASV. Latvijā IKO-1 pārstāvniecības tiesības pieder Guntaram Piebalgam (3. dan).
WKO Shinkyokushinkai
Pēc Kjokušin karatē dibinātāja Masutatsu Ojama nāves Starptautiskā karatē organizācija (IKO) sākotnēji sadalījās trīs grupās, no kurām viena ir pazīstama kā IKO-2, kuru sākotnēji vadīja Jukio Nišida. Pēc Nishida atkāpšanās no amata viņu nomainīja Keidži Sanpei, kuru savukārt nomainīja Jasuhiro Šičinohe un pēc tam Kendži Midori (8. dan). Midori vadībā organizācija 2003. gadā formāli mainīja savu nosaukumu uz NPO (Bezpeļņas organizācija) Pasaules Karatē Organizācija (WKO) Šinkjokušinkai. Mūsdienās Midori ieņem Daihjo (prezidenta) amatu WKO Shinkyokushinkai (新極真会). Kā jau tika minēts, iespējams, balstoties uz Pasaules čempionāta dalībnieku skaitu, šobrīd tā ir lielākā Kjokušin karatē stila organizācija pasaulē. Pēc pašas organizācijas sniegtās informācijas, šobrīd, tās pārstāvniecības atrodamas 103 pasaules valstīs. Latvijā WKO Shinkyokushinkai pārstāvniecības tiesības ir Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas prezidentam Vladimiram Lavrinovičam (5.dan)
IKO Matsushima (IKO-3)
IKO-3 dibināta 1998. gadā, to vada Jošikazu Matsušima (9. dan). Uz doto brīdi organizacijas mājaslapā atrodama informācija par pārstāvniecībām 63 pasaules valstīs. Tajā pašā laikā 2023. gadā notikušajā IKO Matsušima 6. Pasaules čempionātā piedalījās dalībnieki no 23 pasaules valstīm.
Kyokushin Karate Tezuka Group (IKO-4)
IKO-4, jeb Starptautisko Kjokušin Kaikan Tezuka grupu dibināja Kaičo Toru Tezuka. Organizācijas galvenā mītne atrodas Čibā, Japānā. Tā dibināta 2000. gadā. Šodien grupu vada Kaičo Jošimiči Mori no Sendai prefektūras Japānā. Pamatojoties uz vietnē pieejamo informāciju, šobrīd organizācija pārstāvēta 12 pasaules valstīs, ieskaitot Japānu.
Visas Japānas Kyokushin Union / Kyokushin Rengōkai (IKO-5 Kyokushinkaikan)
IKO-5 ir neatkarīgu organizāciju, dodžo, individuālo šihanu un senseju skolu savienība. 2001. gada janvārī to dibināja Jasuhiro Šičinohe, Šigeru Tabata, Kazujuki Hasegava, Satoru Oišiširo kā Kyokushin Rengokai Šobrīd organizācijas priekšsēdētājs ir Jasuhiro Šičinohe (8. dan) no Japānas, kura vietnieks ir Šigeru Tabata (8. dans). Organizācija pārstāvēta 60 pasaules valstīs, ieskaitot Japānu.
IKO Kyokushinkaikan Sakamoto Group
Sakamoto Grupu izveidoja Šigenori Sakamoto. Pašlaik tas nepieder nevienai organizācijai un veic savas aktivitātes Tokijā, Kanagavā, Točigi, Gunmā, Fukui Japānā un ārzemēs Irānā, Pakistānā, Indijā, Čīlē uc.
IKO Kyokushinkaikan World So-Kyokushin
IKO Kyokushinkaikan World So-Kyokushin (saīsināts uz “So-Kyokushin”) vada Daigo Ohiši (9. dan). 2012. gada novembrī viņš izstājās no visas Japānas Kyokushin federācijas un nodibināja Starptautisko karatedo federāciju Kyokushin Kaikan Sekai So-Kyokushin kopā ar Kazujuki Hasegawa. Saskaņā ar vietnē atrodamo informāciju, organizācija pārstāvēta ir 69 pasaules valstīs.
IKO World Kyokushin Kaikan
IKO World Kyokushin Kaikan – ir vispārēji reģistrēta asociācija, kuru 2018. gadā nodibināja Kjušu apgabalā. Rjuko Take (8. dan) ir šīs organizācijas vadītājs. Saskaņā ar pašas organizācijas sniegto informāciju, tā pārstāvēta 17 pasaules valstīs, ieskaitot Japānu.
IKO World Zen-Kyokushin
IKO World Zen-Kyokushin dibināta 2019. gadā. Organizāciju vada Takuma Koketsu. Organizācija pārstāvēta 30 pasaules valstīs, ieskaitot Japānu.
Kyokushin-Kan International (KI)
Organizācija ir dibināta 2003. gada 13. janvārī. Kyokushin-Kan dibinātājs Kaičo Hatsuo Rojama (9. dan), bet šī brīža vadītājs ir Kančo Hiroto Okazaki (9. dan). Saskaņā ar organizācijas vietnē atrodamo infomāciju, tās filiāles ir 63 pasaules valstīs. Kyokushin-Kan treniņu programmā plaši tiek apgūti arī dažādi ieroči – nūja (Bo), Sai, Tonfa un Nunčaku.
IBMA (Starptautiskā Budo-Man asociācija)
IBMA (Starptautiskā Budo-Man asociācija) pazīstama arī kā Kyokushin Karate Masuda Dojo – vadītājs Akira Masuda.
KWU (Kyokushin World Union)
no LKWU dibināta 2011. gada 12. oktobrī. Tā tika izveidota, lai aizstātu Hatsuo Rojama dibināto Kyokushin-Kan Alliance. Sākotnējo Kyokushin-Kan izveidoja Hatsuo Rojama pēc viņa neapmierinātības ar Šokei Matsui vadību IKO-1. Ar Hiroto Okazaki un citu palīdzību Rojama 2002. gada decembrī nodibināja Kyokushin-kan International Honbu. Organizācijas mērķis ir sekot “Ojama iecerētajam Kjokušina sākotnējam garam”. Organizācija ir pārstāvēta 86 pasaules valstīs. KWU sastāvā ir arī International Karate Federation (IFK). Līdz ar to, kā IFK pārstāvim, Andrejam Pčelintsevam ir arī KWU pārstāvniecības tiesības Latvijā.
Kyokushin Budo Karate Organization Kyokushin Kenbukai
Kyokushin Budo Karate Organization Kyokushin Kenbukai ir Japanā, Tokija rēģistrēta organizācija. To 2017. gada 5. februārī dibināja Tsujoši Hirošige, kurš ir bijis Mas Ojama skolnieks un trīskārtējs Visjapānas atklātā turnīra uzvarētājs. Pēc Hirošige nāves 2018. gada 18. aprīlī Kyokushin Kenbukai vada Masahiro Kaneko. Saskaņā ar organizācijas mājaslapas datiem, tās pārstāvniecības atrodamas 24 pasaules valstīts, ieskaitot Japānu.
IKO Sosai Kyokushinkaikan
IKO Sosai Kyokushinkaikan 2020. gadā tika pārdēvēta par KWO (Kyokushin World Organization) Mas Oyama — šo organizāciju vada Ojamu ģimene, kas to mantojusi no nelaiķa Masa Ojama – Kjokušin Kaikan dibinātāja. Kikuko Ojama (pazīstama arī kā Kuristina Ojama), Masas trešā meita ir viņa mantojuma pašreizējā aizbildne. Hanshi Flemmings Jinzen Schrøter (8. dan), no Dānijas ir Kančo (prezidents) un šihan Aleksandr Anferov (6. dan) no Krievijas ir organizācijas Fuko Kančo (viceprezidents).
IKO NAKAMURA
Makoto Nakamura ir divkārtējs absolūtā pasaules čempionāta Kjokušin karatē uzvarētājs (1979. un 1984.) un 11. visas Japānas čempionāta čempions (1979). Šobrīd vienīgais zināmais pasaulē 11. dan īpašnieks ar sarkano jostu, kas ir pretrunā ar Kjokušinkai jostu nolikumu. Nakamura 2016. gada 4. decembrī paziņoja par izstāšanos no Starptautiskās Kyokushinkaikan karatē organizācijas (IKO) un Starptautiskās Kjokušinkaikan karatē organizācijas Nakamura Dodžo izveidi. Pieejamā informācija par šo organizāciju ir neskaidra un organizācijas vietnē pieejamie dati pārliecinošu informāciju sniedz par 18 pārstāvniecībām. Tostap Japānā, kur Kobes pilsetā atrodas organizācijas galvenā mītne.
Pastāv arī virkne organizāciju, kuru saknes ir meklējamas ārpus Japānas.
Parasti šo organizāciju statuss tiek vērtēts zemāk, jo tiek apšaubītas attiecības ar pirmavotu un Mas Ojama skolu. Daudzas no šīm organizācijam pārstāvētas vien dažās valstīs un nav pārstāvniecību Japāna.
IFK (International Karate Federation)
IFK izveidoja 1992. gadā Stīvs Ārneils (10. dan) un Britu Karatē Kjokušinkai (BKK). Deļ domstarpībām, kas radās Stīvam Ārneilam un Mas Ojama, pēdejais atņēma Ārneilam pieķirtās pakāpes un izslēdza no Kjokušin Kaikan. Šobrīd IFK savā vietnē uzrāda pārstāvniecības 66 pasaules valstīs. Latvija šīs organizācijas pārstāvniecības tiesības pieder Andrejam Pčelintsevam no Ventspils.
KWF (Kyokushin World Federation)
KWF dibinātajs ir Šihans Lēks Holanders (10. dan) no Nīderlandes. Viņš gadiem ilgi pildīja KWF goda prezidenta pienākumus, līdz nomira 2020. gada 16. februārī. Pašreizējais organizācijas prezidents ir Šihans Antonio Pinero (9. dan) no Spānijas, bet viceprezidents ir Hristo Traikovs (7. dan) no Bulgārijas.
IBK (International Budokai Kan)
IBK dibināja bijušais IKO dalībnieks Džons Blūmings. Sākotnēji, no 1980. gada, BKK (Budo Kai Kan), 1996. gadā nosaukums tika mainīts uz IBK. Aizstāv “Kyokushin Budokai”, kas koncentrējas uz pašaizsardzību, uzsvaru liekot uz džudo līdzīgiem metieniem.
Internationale Budo Kai
International Budo Kai vada Žerārs Gordo (9. dan), Polijā kā Polijas federācijas Budokai karatē institūts (IBK) – vada Šihans Arturs Vezovskis (6. dan) no Cehanovecas.
IKAK (Starptautiskā karatē alianse KyokushinRyu)
IKAK dibināja Pīters Čongs.
IKU (Starptautiskā Kyokushin savienība)
IKU kuru dibināja bijušais IKO biedrs Deivids Farzinzads.
Kyokushin International Karate Organisation (KIKO)
KIKO 2017. gadā dibinaja Kančo Dags Tērnbuls (7. dan). Viņš savas gaitas Kjokušin uzsāka IKO, bet pēc Mas Ojama naves pievienojās IFK, līdz nolēma dibināt KIKO. Šīs organizācija galvenā mītne atrodas Sidnejā (Austrālija) un pārstāvēta tiek 12 pasaules valstīs. Galvenokārt parstāvniecības ir Klusa okenāna reģionā, izņemot Japānu.
International Budokai Union KyodoKyokushin
Starptautisko Budokai savienību KjodoKjokušin izveidoja Kančo Maciej Misiak (melnā josta Kiokušinā, Kikboksā un Ju – Jitsu). Organizācija ir autonomu Dodžo un organizāciju savienība, ko vieno nepolitiska un nefinansiāla sadarbība. KjodoKjokušin galvenais mērķis ir sporta cīņas un īsta pašaizsardzība. Taču oragnizācija norāda, ka tai ir svarīgi arī kihon un kata. Oragnizācijas vietne norādīts, ka ta ir pārstāvēta 86 valstīs izņemot Japāņu.
Kā kļūt par federācijas biedru?
Par Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas biedru, var kļūt ikviens Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēts karatē klubs/biedrība, kas atbilst federācijas statūtu prasībām.