Mums ir pašiem savs karalis!
18 Feb, 2024
Freimanis vs Senkevichus

(zem teksta cīņas video)

Laikā, kad daudzi Latvijas cīņas sporta fani gaidīja Kristapa Zuša cīņu, kuru King of Kings izsludināja par vakara “naglu”, Latvijas Kjokušinkai Karatē do federācijas klubu biedru un draugu pulks nepacietībā gaidīja Kandavas karatē kluba trenera Edgara Freimaņa uznākšanu ringā.

Šī cīņa notika 17. februārī Rīgā, ATTA CENTRE ringā Pasaules sērijas KOK’119 ietvaros, kurā norisinājās vairāku Latvijas cīņas sporta pārstāvju dueļi. Viena no vakara noslēdzošajām cīņām bija starp Edgaru Freimani (Latvija, Bushido Gim) un  22 gadus veco lietuvieti Tadas Sinkevičus. Šī cīņa noslēdzās ar Sabilieša priekšlaicīgu uzvaru, kad pēc veiksmīgi aizvadītā 2.raunda lietuvieša sekundanti atteicās laist ringā sportistu.

Jau ar sportistu iznākšanu arēnā ikviens sajuta abu noskaņojuma atšķirību. Ja Tadas ienāca lēna repa pavadībā, tad Edgara uznākšana AC/DS Thunderstruck acumirklī telpu piepildīja ar uguni, kuras liesmās aizritēja visa cīņa. Bijām jau minējuši, ka, mūsuprāt, šīs cīņas favorīts ir pieredzējušais Freimanis. Šo atšķirību gan ātrumā, gan tehnikas precizitātē, gan izmantoto sitienu plašumā, gan ciešajā aizsardzībā, varēja novērot jau pirmajās cīņas sekundēs.

Pirmais raunds sākās ar abu sportistu abpusēju spēka samēru izlūkošanu, apmainoties ar sitieniem apakšējā sekcijā. Drīz vien, veicot sitienu apmaiņu vidējā sekcijā, Edgars bija precīzāks un daudzveidīgāks, tādēļ nenācās ilgi gaidīt līdz lietuvietis izlaida sitienu ar kāju pa galvu. Nepārtraukti traumējot Tadas kreiso kāju, Edgars veica bīnišķīgu kombināciju pagriezienā ar elkoni, salaužot lietuvieša aizsardzību un papildinot ar sitienu pa galvu no otras puses. Šis mirklis arī bija lūzuma brīdis šajā duelī. Tādēļ drīz vien Tadas tika iespiests stūrī ar intensīvu sitienu sēriju, bet gongs glāba šo situāciju.

Līdz ar otrā raunda jau pirmajām sekundēm Edgars radīja enerģijas liesmu virpuli ar roku un ceļu sitienu sēriju. Sajutis “asins garšu”, sabilietis metās cīņas turpinājumā, neatstājot pretiniekam ne mazāko izredžu, bet trenera un sekundanta Mareka Lavrinoviča balss, kas līdz tam bija salīdzinoši mierīga un, kā allaž, nosvērta, dzina viņu ar vien vairāk uz priekšu. Tikai gongs glāba lietuvieti no nonākšanas uz grīdas dēļiem. 

Šādas cīņas gaitas loģisks iznākums bija Tadas Sinkevičus sekundantu atteikšanās no cīņas turpinājuma, jo bija acīmredzams, ka nebija ne mazākās jēgas lieki traumēt sportistu. 

Noteikti tas bija brīdis, kurā visa Latvijas Kjokušin saime uzgavilēja un, pateicoties Edgara Freimaņa un viņa treneru korpusam, vēl ilgi nespēja aizmigt, jo šajā vakarā tai “dzima” karaļu karalis!

Dalīties

Dalies ar šo ierakstu ar saviem draugiem!