Starptautisko Kjokušinkai karatē sacensību “Baltijas kauss 2024 – Cīņa par cerību” rezultāti
24 Jūn, 2024
starptautiskās Kjokušinkai karatē sacensības Baltijas kauss 2024 - Cīņa par cerību

Zāļu dienas agrā rītā, pilnmēness gaismas apspīdēts, autobuss ar Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijas karatekām devās no Tukuma tirgus laukuma ceļā uz Klaipēdu. Šoreiz pretīm panākumiem devās trīs klubu pārstāvji: Tukuma Bušido, Smārdes Katana un Talsu Kjokušinkai karatē klubs. 23. jūnijā Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā norisinājās vietējā kluba Shodan ikgadēji rīkotās starptautiskās Kjokušinkai karatē sacensības “Baltijas kauss 2024 – Cīņa par cerību”.

Zem Šinkjokušin egides notikušās sacensības norisinājās Klaipēdas sporta arēnā “Švyturio Arena”. Sacensībās tika pieteikti 1518 dalībnieki no 41 kluba. Uz sacensībām sportisti bija sabraukuši no Latvijas, Igaunijas, Čehijas, Polijas, Itālijas un, protams, ļoti plaši tika pārstāvēta Lietuva. Sacensību organizatori bija sarūpējuši 14 tatami, uz kuriem vienlaicīgi norisinājās cīņas kumite disciplīnā.

Kopvērtējumā kluba Bušido karatekas gūst izcilus panākumus

Tukuma kluba Bušido (treneris Mareks Lavrinovičs (4. dan)) 40 karatekas kopsummā izcīnīja 17 zelta, 12 sudraba un 11 bronzas godalgas, kas 41 kluba konkurencē ļāva ierindoties 5. vietā. Labi sevi parādīja sportisti dažādās kategorijās. Spilgti savas cīņas aizvadīja U18 vecuma grupas puiši Rihards Sidorovs, Ģirts Andrejevs, bet Raitis Klāvs aizvadīja sacensību īsāko cīņu, gūstot uzvaru vien 6 sekundēs. Īpaši gribētos izcelt Dairi Jaraminu (baltā josta), kurš cīnījās U16 vecuma grupā ar svaru 59 līdz 62 kg. Sacensību gaitā viņš izcīnija pirmo vietu, uzvarot divus Lietuvas sportistus ar 8. kju. Arī sacensību organizatori novērtēja šo sniegumu un piešķīra Dairim papildus balvu par Cīņas garu.

Dairis Jaramins vs Rolandas Skarupskis
Raitis Klāvs vs Elias Laurinavičius

Pirmā vieta
Anastasija Levko
Dominiks Arvīds Murāns
Marsels Lavrinovičs
Deniss Ignats
Viesturs Lasmanis
Ričards Treikals
Miks Stupelis
Henrijs Kotlers
Deniss Polonskis
Kristofers Mašinskis
Ņikita Levko
Sajans Pumpa
Raidens Pumpa
Dairis Jaramins
Raitis Klāvs
Ģirts Andrejevs
Rihards Sidorovs

Otrā vieta
Mareks Armalovics
Gabriels Rubaņiks
Gregors Savko
Kirils Rubaņiks
Kirils Rodionovs
Lūkass Jajavi
Mārcis Kleinhofs
Margarita Merkuļjeva
Sofija Demčenko
Anfisa Kumrova
Ramirs Adrians Olants
Linards Širkēvičs

Trešā vieta
Rakele Pumpa
Frederiks Jermaļonoks
Edgars Vīnbergs
Noels Rendijs Sutkaitis
Kārlis Priede
Madara Reimane
Valters Pudāns
Ņikita Strogonovs
Paula Jansone
Oskars Skarbovskis
Aļģis Jokšass

Ģirts Aleksējevs vs Mangridas Aleksa
Rihards Sidorovs vs Arsenij Djakonov

Kā pēc sacensībām izteicās kluba Bušido treneris un LKKF valdes loceklis Mareks Lavrinovičs:

Visā visumā bija aizvadītas veiksmīgas sacensības. Gribu teikt paldies saviem audzēkņiem, kuri guva jaunu pieredzi tiesājot sacensības. Novēroju, ka puiši tiesāja korekti un objektīvi. Meitenēm paldies par trenera asistēšanu. Bez jums būtu jāskrien nevis maratons, bet ultramaratons! Paldies Madarai, ka uzņēmās mammas lomu – atveda un aizveda jauniešus. Par cīņām – bija labas un spraigas cīņas kā jau vienmēr sportā – kādam paveicās vairāk, kādam mazāk, bet guvām tādu pieredzi, kuru nevar nopirkt ne par kādu naudu.

Ramirs Adrians Olants vs Karolis Tumaševič
Raidens Pumpa vs Adrijus Martinavičius

Kluba Katana rezultāti

Teicami sevi parādīja arī Smārdes Kjokušinkai karatē do kluba Katana (trenere Madara Priede (1.dan)) sportisti, pārvedot mājās divas zelta, vienu sudraba un četras bronzas godalgas. Šis rezultāts ļāva klubam ierindoties 28. vietā 41 kluba konkurencē. Starp šī kluba sportistiem gribētos izcelt Danielu Baumani, kurš trenējas vien no gada sākuma, bet jau ir paguvis iegūt sudraba godalgu Igaunijas čempionātā un šoreiz jau tikt pie zelta. Savukārt, organizētāju tehniskas kļūmes dēļ Jēkabam Sprūdžam nācās apliecināt savas spējas divreiz, cīnoties divās dažādās apakšgrupās, kur abās ieguva zelta godalgas. 

Pirmā vieta
Jēkabs Sprūdžs
Daniels Baumanis

Otrā vieta
Kārlis Bērziņš

Trešā vieta
Dārta Kuncīte
Ralfs Liepiņlauskis
Tomass Pūliņš
Herberts Priedītis

Izvērtējot sacensību rezultātu, Smārdes kluba Katana trenere Madara Priede saka:

Pēdējo mēnesi intensīvi gatavojāmies šīm sacensībām un bērnu ieguldītais darbs vainagojās ar labiem rezultātiem. Bērni parādīja lielisku cīņas sparu. Lepojos ar viņiem!

Daniels Baumanis (centrā)
Trenere Madara Priede un Jēkabs Sprūds

Talsu Kjokušinkai karatē kluba rezultāti

No Talsu Kjokušinkai karatē kluba (treneris Vladislavs Varibruss (1.dan)) piedalījās vien divi sportisti. Tie bija 9. kju īpašnieki Eduards Marnics un Roberts Ķivulis. Abi divi godam aizstāvēja Latvijas karoga krāsas un izcīnīja zelta medaļas, katrs sava vecuma un svara kategorijā. Neskatoties uz 100% īpatsvaru zelta godalgās, kas ir izcils rezultāts, tas ļāva klubu konkurencē ierindoties vien dalītā 31-32 vietā.

Eduards Marnics vs Gvidas Paulauskas
Roberts Ķivulis vs Ališauskas Deimantas

Sacensībās piedalījās arī sportisti no Rīgas

Starptautiskajās Kjokušinkai karatē sacensībās “Baltijas kauss 2024 – Cīņa par cerību” piedalījās arī LKKF neietilpstošais klubs AM Dojo (treneris Adil Maksimov (3. dan)) no Rīgas. 36 šī kluba sportisti izcīnija 15 zelta, 15 sudraba un 6 bronzas godalgas, kas ļāva ierindoties 9.-jā vietā 41 kluba konkurencē. Kluba AM Dojo karatekas apgūst Ašihara karatē, kuru izveidoja Kjokušinkai karatē pamatlicēja Masutatsu Ojama skolnieks Hidejuki Asihara.

Kjokušin karatē skola Shodan

Kjokušin karatē  skola Shodan ir viena no lielākajām un spēcīgākajām karatē skolām Lietuvā un Eiropā. Karatē skolā nodarbojas vairāk nekā 1200 visu vecumu dalībnieki. Apmācības notiek 5 pilsētās: Klaipēdā, Palangā, Kretingā, Pluņģē, Telšos, Šilutē, Kauņā un Kazlu Rūdā. Kluba vadītājs ir Lukas Kubiļus (3. dan), vairākkārtējs Eiropas čempions un Pasaules vicečempions. Tulkojumā no japāņu valodas vārds Shodan nozīmē melnu jostu, kas ir augstākais karatē meistarības novērtējums un ikviena karatē praktizējošā tieksme.

Par Latvijas Kjokušinkai karatē federāciju

Latvijas Kjokušinkai karatē do federācija ir dibināta 2001. gadā un pārstāv Latvijas sportistus Eiropas Karatē organizācijā (EKO) un Pasaules Karatē organizācijā (WKO) Šinkjokušin. Šobrīd federācijas sastāvā ir pieci karatē klubi Engurē, Kandavā, Talsos, Tukumā un Smārdē. LKKF apvieno teju 300 Kjokušinkai karatē praktizētājus dažādās vecuma grupās. LKKF ik gadu rīko Latvijas Kjokusinkai karatē čempionātu un citus mazākus turnīrus. Orgaizācijas vadītajs kopš tās dibināšanas ir šihan Vladimirs Lavrinovičs (5. dan). 

Dalīties

Dalies ar šo ierakstu ar saviem draugiem!