Federācija piešķir pirmo reizi 2. dan pakāpi
18 Jūn, 2024
Sintija Belinska Dant test-LKKF-1BW

Pirmsjāņu nedēļas sākumā kluba Bušido dalībnieku ierastais treniņu režīms negaidīti tika mainīts. Iemesls tam bija dan eksāmens, kuru kārtoja Rumānijas pilsētas Ludus karatē kluba Seishin trenere sempai Sintija Beļinska-Sabau (1.dan). Šis bija vēsturiski pirmais 2. dan eksāmens Latvijas Kjokušinkai karatē do federācijā.

Pārbaudījuma grūtības

Sintijai šī diena noteikti bīja ne tikai nozīmīgākā viņas dzīvē, bet arī viena no grūtākajām. Pat laikapstākļi viņu nelutināja, jo starp vairākām lietainām dienām eksāmena diena bija padevusies salīdzinoši karsta. Arī eksaminācijas komisija, kurā ietilpa LKKF prezidents šihan Vladimirs Lavrinovičs (5. dan), senseji Mareks Lavrinovičs (4. dan) un Vitālijs Beļinskis (3. dan) negrasījās dot atlaides un piešķīra eksāmena norisei vislielāko nozīmību. Tādēļ drīz vien Sintijai nācās maksimāli sakoncentrēt savu gribasspēku un, cīnoties ar skābekļa trūkumu, soli pa solim tuvoties savam mērķim – 2. dan iegūšanai. 

Kā pēc eksāmena teica pati Sintija:

“Man tas bija liels pārbaudījums. Pēc gandrīz 10 gadu pauzes es beidzot atgriezos savā ādā. Man galvenais bija nepadoties, jo eksāmena laikā  var nostrādāt visādi faktori, kuri ietekmē tā gaitu, bet galvenais ir turēties pretī savam prātam, kurš saka, ka vairs nevari. Noteikti, ka ar šo man ir sācies jauns posms Kjokušinā.”

Eksāmena norise tika balstīta jau ierastā Šinkjokušin tradīcijā un ne ar ko neatšķīrās no tā, kam būtu gājuši cauri arī eksamenācijas komisijas dalībnieki. Sākumā Sintija demonstrēja savu tehnisko prasmi, veicot daudzveidīgus sitienus ar rokām un kājām, kā arī blokus. Pēc tam tika veikti katu demonostrējumi atbilstoši 2. dan prasībām. Eksāmena noslēgumā Sintija aizvadīja divdesmit cīņas pret kluba Bušido dalībniekiem, gan puišiem, gan meitenēm.

LKKF valdes loceklis un kluba Bušido treneris Mareks Lavrinovičš vērtējot eksāmenu saka:

“Neskatoties uz pauzi treniņos, Sintija bija labi sagatavojusies. Spēja noturēt koncentrāciju visa eksāmena laikā. Protams, bija sīkas kļūdas uz stresa rēķina, bet tās bija pieļaujamās robežās. Jāsaka, ka šis bija ne tikai Sintijas eksāmens, bet arī pārbaudījums federācijai, jo esam izauguši tik tālu, ka varam pieņemt šādus eksāmenus. Mums gan vajadzētu vēl vairāk instruktoru, lai varam melno jostu eksāmenus pieņemt regulāri. Tādēļ iespēju robežās turpināsim sūtīt federācijas biedrus kārtot eksāmenus uz ārzemēm un audzēt “muskuļus”, bet šis ir apliecinājums tam, ka augam arī mēs.”

Seienčin kata
Gekisai Dai kata

Par Sintiju Beļinsku-Sabau

Sintija savas Kjokušin karatē gaitas uzsāka dzimtajā Engurē 1999. gadā 4-tru gadu vecumā, sava tēva klubā Šuto. 18 gados nokārtoja eksāmenu uz 1. dan Zviedrijā – Ostersundā. Toreiz viņas eksaminētāji bija tādas leģendas kā Hovards Kollins (8. dan),  Mihaels Gunnars Soderkvists (7. dan) un  Hekans Nīgrens (6. dan). Savas karjeras laikā ir bijusi vairākkārtēja Latvijas čempione Kjokušinkai karatē. Piedalījās LKKF izlases sastāvā arī Eiropas čempionātos, aizstāvot Latvijas karoga krāsas. Augstākais sasniegums ir Ašihara karatē Eirāzijas čempionātā iegūtā 2. vieta. Pēdējās sacensības tika aizvadītas Dānijā – Eiropas čempionātā, piedaloties katu disciplīnā.  Tad iestājās gandrīz 10 gadu pauze. Personiskās dzīves gaitas viņu aizveda uz Rumāniju. Aktīvajā sporta dzīvē viņa atgriezās 2023. gadā. Šobrīd ir Rumānijas pilsētas Ludus karatē kluba Seišin trenere un nu jau arī 2. dan pakāpes īpašniece.

Par Latvijas Kjokušinkai karatē federāciju

Latvijas Kjokušinkai karatē do federācija ir dibināta 2001. gadā un pārstāv Latvijas sportistus Eiropas Karatē organizācijā (EKO) un Pasaules Karatē organizācijā (WKO) Šinkjokušin. Šobrīd federācijas sastāvā ir pieci karatē klubi no Engures, Kandavas, Talsiem, Tukuma un Smārdes, apvienojot teju 300 Kjokušinkai karatē praktizētājus. Atbilstoši starptautiskām normām Federācijas eksamenācijas komisija ir tiesīga pieņemt pārbaudījumus līdz pat 3. dan pakāpei.

Eksāmena foto

Dalīties

Dalies ar šo ierakstu ar saviem draugiem!