Daihjo Kendži Midori uzruna: Pilna kontakta karatē pasaules vienotība un Šinkjokušinkai misija
4 Jūn, 2024
Kendži Midori pie Soasai Masutatsu Ojama kapa

WKO mājaslapā, šī gada 2. jūnijā, ir publicēta Šinkjokušin daihjo Kendži Midori uzruna, kuras latvisko tulkojumu piedāvājam mūsu lasītājiem:

Cienījamie WKO filiāļu vadītāji un reģionālie pārstāvji!

Katru dienu es jūtu, ka WKO iet uz priekšu un attīstās, pateicoties jūsu atbalstam.

26. aprīlī bija Kjokušin karatē dibinātāja Sosai Masutatsu Ojama nāves gadadiena.

Tajā dienā, kad es saņēmu ziņu par viņa pēkšņo nāvi, lai gan es nespēju noticēt, ka tā bija patiesība, es steidzos pie Sosai, kurš mierīgi gulēja savā zārkā. Tās bija zaudējuma un skumju sajūtas, ko nevar izteikt vārdos. Es joprojām atceros smagumu, ko sajutu savās plaukstās, kad pieskāros zārkam, kurā atradās Sosai, nesot to no Sohonbu Dojo uz katafalku.

Kopš skumju pilna mirkļa pagājuši jau 30 gadi. Pavasara saulē un svaigā vējā es apmeklēju Gokokudži templi Tokijas Bunkjo kapos, kur Sosai atpūšas mierā. Es sakopu viņa kapu, aplēju to ar ūdeni un noliku krāsainus ziedus. Ar vīraka smaržu un atmiņām par zārka smaguma sajūtu savās plaukstās todien es klusi saliku rokas, aizvēru acis un runāju ar viņu, sakot:

 “Paldies, Sosai Ojama, es turpināšu būt roku rokā ar filiāļu vadītājiem visā pasaulē, lai nestu jūsu mantojumu.”

Martā pēkšņi nomira Šihans Masahiko Jamada no Nagasaki filiāles, un tad pēkšņi devās pie Sosai Ojamas arī Šihans Miranda Hoiosa no Bolīvijas filiāles Dienvidamerikā. Izejot no Gokokudži tempļa, es iedomājos viņus vaiga sviedros stradājot, lai apmācītu Kihonu debesīs.

WKO ietvaros pilnā sparā rit vairāki lieli turnīri. Tie ir reģionālie atlases turnīri visā pasaulē pirmajam WFKO čempionātam, kas paredzēti 2025. gada 31. maijā un 1. jūnijā Ariake, Tokijā.

Japānā nacionālā komanda tika atlasīta 9. JFKO čempionātā Osakā (25. un 26. maijā). Tas bija ārkārtīgi augsta līmeņa turnīrs, kurā startēja 375 cīnītāji no 364 dažādām grupām un organizācijām.

Vēstīts, ka tajās pašās dienās Spānijā notika arī Eiropas čempionāts, kas kalpoja kā 1. atlases turnīrs (valsts pārstāvis – Šihans Pedro Soriano). Eiropas čempionāts ir prestižs pasākums ar senām tradīcijām. Pēc Valērija Dimitrova (Bulgārija) kunga, kurš jau vairāk nekā divus gadu desmitus ir bijis Eiropas virsotnē un izcīnījis 2. vietu pēdējā Pasaules čempionātā, aiziešanas pensijā varēja nojaust jaunā laikmeta sākšanos. Izcili bija Gruzijas jaunās paaudzes karateku sniegumi. Es arī priecājos dzirdēt, ka Eventas Guzauska kungs, kurš piedzīvoja rūgtu sakāvi pasaules čempionātā, uzvarēja smagā svara kategorijā. Es uzskatu, ka tā bija uzvara, pārvarot daudzas grūtības. Ar nepacietību gaidu viņa cīņas uz pasaules skatuves. 

Iepriekš minētais pirmais WFKO čempionāts ir mūsu vadošais turnīrs, kas veicina mūsu karatē stila atzīšanu par olimpisko sporta veidu un vienlaikus kalpos arī kā WKO 8. pasaules čempionāts. Sākotnēji tas ir mūsu čempionāts, taču tas parāda mūsu apņēmību pilnībā kalpot un veltīt sevi tam, lai sasniegtu lielāku mērķi – apvienot Pilna kontakta karatē pasauli.

Atlases turnīru laikā, kas intensīvi notiek visā pasaulē, ceru, ka dalībnieki un konkurenti apzinās šo lielāko mērķi un, ka pēc iespējas vairāk, WKO cīnītāju piedalīsies atlases turnīros.

Otrkārt, Karate Dream Festival 2024 starptautiskais čempionāts notiks 20. un 21. jūlijā Tokijas Metropolitēna ģimnāzijā. Ir pagājuši 6 gadi, kopš 2018. gadā notika pēdējais starptautiskais Karate Dream festivāls. Pieteikšanās ir noslēgusies un saņēmām vairāk nekā 3600 pieteikumu. Šī var būt būs lielākais pilna kontakta karatē pasākums pasaulē. Tā kā 21. jūlijā vienlaikus notiks Karatē Čempionu Čempions, WKO klātbūtne tajā noteikti piesaistīs uzmanību visā pasaulē.

Tiem, kas piedalīsies pasākumos, lūdzu, sagatavojieties pēc iespējas vairāk trenējoties. Ar nepacietību gaidīšu jūs visus pasākuma norises vietā.

Visbeidzot, Ukrainas krīze ir simbols tam, ka mums visā pasaulē ilgstoši jābūt pacietīgiem. Kaitējums un bailes, ko uz saviem pleciem nes Ukrainas tauta, ir neizmērojami. Tajā pašā laikā es saprotu, ka Krievijas karatekas ir starptautiski izolēti, bet turpina savu attīstību iekšienē. Mēs lūdzam par drīzu starptautiskā miera atjaunošanos un ceram realizēt savu ieguldījumu pasaules mierā, popularizējot Budo karatē pret jebkāda veida karu.

Apvienosim savus spēkus un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos!

OSU

Kendži Midori

WKO prezidents

Dalīties

Dalies ar šo ierakstu ar saviem draugiem!