Eiropas Karatē organizācija (EKO) aicināja visas Eiropas sportistus uz Melno jostu semināru un tiesnešu kursu, kas tika aizvadīts Budo Dojo Stara Wieś (Polijā) 2024. gada 15.-17.martā. Apmācības un tiesnešu kursu vadīja instruktori, EKO Tehniskās komitejas un EKO Tiesnešu komitejas locekļi.
Kā speciālie instruktori tika pieaicināti: Šihans Braiens Fitkins (8. dans, Zviedrija), Šihans Hovards Kolinss (8. dans, Zviedrija), kā arī japāņu instruktori Šihans Jasuharu Fudžihara (8. dans, Japāna) un Šihans Šiniči Sotodate (6. dans, Japāna). Instruktoru kārtā bija arī ŠihansMihaels Sēderkvists (7. dans, Zviedrija), Šihans Jans Bulovs (7. dans, Dānija), Šihans Aleksands Gončarenko (6. dans, Ukraina), Šihans Remigiuz Karpinskis (6. dans, Polija), Šihans Anka Valmena (5. dans, Rumānija). Seminārā ka instruktors piedalījās arī pašreizējais 2023. gada pasaules čempions Katu disciplīnā Šihans Taiši Vatanabe (4. dans, Japāna).


EKO rīkotajā Melno jostu seminārā piedalījās vairāk kā 250 melnās jostas no Eiropas 19 valstīm. Latvijas Kjokušinkai karatē do federāciju seminārā pārstāvēja Vladimirs Lavrinovičs (5. dans), Mareks Lavrinovičs (4. dans), Vitālijs Beļinskis (3. dans), Juris Čeksteris (2. dans), Raitis Penkevics (1. dans), Edgars Freimanis (1. dans). Savukārt, semināra laikā Juris Čeksteris un Raitis Penkevics uzsāka ceļu lai kļūtu par EKO Katu sertificētiem tiesnešiem un papildinātu LKKF starptautiski sertificēto tiesnešu sarakstu. Šobrīd viņi ir nokārtojuši pirmo eksāmena daļu, bet rudenī viņus gaida otrs – noslēdzošais eksāmens.
Seminārā Šihans Remigiuz Karpinskis (6. dans, Polija) vadīja iesildīšanās treniņus, bet viens no speciālajiem instruktoriem – Šihans Braiens Fitkins (8. dans, Zviedrija) vadīja vienu no centrālajiem pasākuma treniņiem – Katu nodarbības. Šajā treniņā Fitkins uzsvēra ne tikai uz tehniskā izpildījuma precizitāti, bet īpāši norādīja uz laika un ritma izjūtu pildot katas.


Seminārs norisinajās unikālā vietā, Eiropas Budo centrā – Dojo Stara Wieś, kas ir pasaules mērogā unikāls objekts un ir uzbūvēts saskaņā ar Japānas arhitektūras kanoniem Polijas ainavā. Tas ir pasaulē lielākais Tālo Austrumu cīņas mākslas un sporta apmācības centrs ārpus Japānas. Pirms tas nav redzēts, pat neticas, ka kaut kas tāds var būt ārpus pašas Japānas. Tā teritorija ir 60 hektārus plaša. Telpās ir vairāk nekā divdesmit dažādi objekti – japāņu stila akmens dārzi, mākslīgais ezers un futbola, volejbola un basketbola laukumi. Dojo Stara Wieś ir arī lieliska vieta, kur uzzināt par japāņu kultūru – šeit, cita starpā, tiek organizētas darbnīcas: suši pagatavošanā, kaligrāfijā, ikebanā vai origami. Tā noteikti ir sava veida daudzu austrumu cīņu praktizētāju “Mekka” no visas pasaules.
Jau atpakaļ ceļā esot, kluba Bušido treneris un LKKF valdes loceklis Mareks Lavrinovičs (4.dans) atzina, ka seminārā pavadītais laiks ir visu melno jostu korpusu emocionāli uzlādējis un bagātinājis ar zināšanām un pieredzi. Citējot Šihanu Fitkinu, Senseijs Lavrinovičs uzsver:
Katrs Katu izpilda individuāli, bet tā ir jāizjūt un izpildījumam jākļūst kā dinamiskai meditācijai kustībā. Katram ir kur piesieties izpildot Katu, bet katram jāmēģina tā slīpēt un ar katru reizi izpildīt arvien precīzāk un ieejot dziļāk tās izpratnē. Pēc tik produktīvi pavadītas nedēļas nogales un tādu instruktoru un šihanu vadībā, kādi bija sabraukuši uz Melno jostu semināru, mēs jūtam motivācijas pieplūdumu un iedvesmu strādāt ar audzekņiem lai sasniegtu jaunas virsotnes. Oss!
Mareks Lavrinovičs (4.dans)


